Toner do włosów Matrix kwasowy czy alkaliczny

Jaki wybrać toner do włosów – kwasowy czy alkaliczny?
Jaki efekt koloryzacji można osiągnąć z profesjonalnymi tonerami Matrix?


Profesjonalne tonery do włosów to produkty, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród fryzjerów. Zapewniają długotrwały i wielowymiarowy efekt koloryzacji i przy tym pozostają delikatne dla włosów. To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć na ich temat. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym różnią się tonery kwasowe od alkalicznych oraz jak prawidłowo dobrać toner do oczekiwanego efektu koloryzacji.

Spis treści

Co to jest toner do włosów?

Toner do włosów – co to jest? Takie pytanie z pewnością zadają sobie klienci, ale i niektórzy fryzjerzy. Niezależnie od tego, jak duże doświadczenie we fryzjerstwie posiadasz, każda, nawet najlepsza koloryzacja może potrzebować delikatnego szlifu lub korekty. Właśnie w tym celu stosuje się profesjonalne tonery do włosów. Często określa się je mianem łagodnej farby do włosów, jednak warto pamiętać, że przy pomocy samych najlepszych tonerów do włosów można uzyskać intensywny i długotrwały efekt.

Wybór tonerów do włosów pozwoli Ci uzyskać zupełnie nowy look na włosach swoich klientów. Pozbędziesz się niechcianych żółtych lub miedzianych refleksów i będziesz mógł zastosować koloryzację o różnym stopniu trwałości. Wszystko zależy od tego, jaka jest Twoja wizja i efekt, który chcesz osiągnąć.

Popularność tonerów do włosów wynika również z faktu, że stanowią one świetny sposób na odświeżenie koloru bez konieczności koloryzacji przy użyciu farby. Jeśli Twoja klientka posiada naturalne blond włosy, użycie tonera sprawi, że na jej pasmach pojawią się przyciągające uwagę refleksy. To świetna propozycja dla osób, które chcą zmienić coś w wyglądzie swoich włosów, ale nie są jeszcze gotowe na diametralną zmianę.

Fryzura przy użyciu alkalicznego tonera do włosów SoColor Sync Pre-Bonded MatrixJak tonery wpływają na wygląd włosów?

Jak działa toner do włosów? Co robi toner do włosów? Takie pytania bez wątpienia pojawiają się wśród Twoich klientek, które rozważają zmianę koloru lub jego odświeżenie. W takim razie po co jest toner do włosów?

Dzięki tonerowi jesteś w stanie uzyskać różnorodne efekty na włosach swoich klientek. Od pozbycia się nieestetycznych żółtych refleksów po farbowaniu, ochłodzenia koloru, po jego odświeżenie czy nadanie mu blasku i subtelnych refleksów. Matrix tonery to produkty o bardzo wszechstronnym zastosowaniu!

W trakcie koloryzacji wiele osób obawia się, że może wpłynąć ona niekorzystnie na kondycję włosów. Tonery są jednak idealnym rozwiązaniem, jeśli nie zależy nam na trwałej zmianie koloru włosów lub nasze pasma są bardzo wrażliwe i źle znoszą zabiegi upiększające. Bardzo dużą zaletą tonerów jest to, że nie wnikają one do struktury włosa, a pozostają na zewnątrz, pokrywając go. Dodatkowo są pozbawione amoniaku i substancji, które mogłyby niekorzystnie wpływać na strukturę i kondycję włosa. Dzięki temu nawet posiadaczki wrażliwych pasm są w stanie cieszyć się odświeżonym kolorem! Dodatkowo, Matrix tonery posiadają technologię ochronną Pre-Bonded. To wyjątkowa technologia oparta na połączeniu tauryny i polimerów kationowych. Chroni wewnętrzną strukturę włosa oraz wzmacnia włosy zmniejszając uszkodzenia.

Co to jest toner alkaliczny i kiedy powinno się go stosować?

Jednymi z tonerów, jakie znajdziesz w ofercie Matrix, są tonery alkaliczne SoColor Sync Pre-Bonded. Jest to koloryzacja ton w ton wzbogacona technologią Pre-Bonded, która chroni włosy w trakcie koloryzacji.

Koloryzacja alkaliczna So Color Sync Pre-Bonded zapewnia jednolity, doskonale kryjący efekt koloryzacji. Na niektórych rodzajach włosów może zjaśnieć o ½ do 1 poziomu. Alkaliczne tonery Matrix sprawdzą się przy odświeżeniu koloru, nadaniu refleksów, zmianie odcienia i krycia odrostu. Co więcej, są w stanie zapewnić krycie siwych włosów do 50%.

Fryzura przy użycia kwasowego tonera do włosów Tonal Control Pre-Bonded MatrixCo to jest toner kwasowy i kiedy powinno się go stosować?

Matrix oferuje stylistom oprócz tonerów alkalicznych również tonery kwasowe Tonal Control Pre-Bonded. To tonery żelowe z przewidywalnym efektem dla wyjątkowej kontroli po rozjaśnianiu.

Cechą charakterystyczną i niewątpliwą zaletą Matrix tonerów kwasowych jest utlenianie, które jest widoczne w czasie rzeczywistym. Zmieniający się, stopniowo ciemniejący kolor w trakcie utleniania staje się przydatną wskazówką informującą o tym, kiedy należy spłukać produkt. Dzięki temu masz pewność, że toner nie pozostanie na włosach zbyt krótko.

W przypadku tonerów kwasowych Matrix mamy do czynienia także z kontrolą kodowaną kolorami, co okazuje się bardzo przydatne w pracy stylisty. Wybrany kolor reprezentuje dominujący kolor rodziny odcieni, stąd możemy mówić o:

● odcieniach złotych: refleksy ciepłe, złote;
● odcieniach jadeitowych: refleksy naturalne, jadeitowe;
● odcieniach fioletowych: refleksy chłodne, fioletowe;
● odcieniach niebieskich: refleksy chłodne, popielate;
● odcieniach naturalnych: refleksy naturalne, ciepłe;
● odcieniach różowych: refleksy ciepłe, czerwone.

Kolor żelu to wyłącznie kwestia estetyczna, która ułatwia pracę Styliście i nie ma żadnego wpływu na działanie ani efekt odcienia.

Co jeszcze wyróżnia tonery kwasowe od Matrix? Tonal Control Pre-Bonded to tonery z wegańską formułą, najlepiej sprawdzą się do tonowania po rozjaśnieniu włosów klientki i nadania im niesamowitego blasku już w 20 minut! W rezultacie osiągamy długotrwały, wielowymiarowy efekt bez podjaśnienia bazy naturalnej utrzymujący się do 6 tygodni!*

 

Tonizacja blond włosów przy użyciu kwasowego tonera do włosówJaka jest różnica pomiędzy tonerem kwasowym a alkalicznym?

Czym koloryzacja kwasowa różni się od koloryzacji alkalicznej? W przypadku koloryzacji tonerami alkalicznymi mamy do czynienia z możliwym z podjaśnieniem na niektórych rodzajach włosów o ½ do 1 poziomu. Oprócz tego tonery alkaliczne posiadają kremową konsystencję i gwarantują efekt pełnego krycia. Stąd tonery alkaliczne lepiej sprawdzą się do odświeżenia koloru, pokrycia odrostów, zmiany odcienia, neutralizacji czy zamaskowaniu do 50% siwych włosów.

W przypadku koloryzacji kwasowej otrzymujemy kolor bez podjaśnienia bazy naturalnej. Efekt, jaki uzyskujemy na włosach, jest wielowymiarowy, stąd kwasowe tonery Total Control najlepiej sprawdzą się do tonowania po rozjaśnieniu i nadania włosom blasku.

 

Jak dobrać najlepszy toner do oczekiwanego efektu koloryzacji?

Właściwy dobór koloru jest kluczowym elementem każdej koloryzacji. Podobnie jest w przypadku tonerów kwasowych i alkalicznych Matrix. Jeśli zależy nam na skutecznym pokryciu do 50% siwych włosów, pokryciu odrostów, odświeżeniu koloru i nadania fryzurze refleksów, najlepszym wyborem będą tonery alkaliczne SoColor Sync Pre-Bonded. Natomiast jeśli chcemy tonować włosy po rozjaśnieniu I nadać im blasku warto sięgnąć po tonery kwasowe Tonal Control.

Produkty powiązane