Wywiad z Kasią Pawłowską - Mistrzynią Świata OMC 2020

 

Kasiu, opowiedz nam proszę jak wyglądały Twoje przygotowania do Mistrzostw Świata we Fryzjerstwie?

Jeżeli chodzi o przygotowania do Mistrzostw Świata to rozpoczęły się one już w stycznia 2020 r. Do mojej konkurencji "LADIES AVANT GARDE-CUT/COLOR ONLINE WORLD CHAMPIONSHIP 2020!" zostały wytypowane trzy osoby i wspólnie się przygotowywałyśmy.

Naszym zadaniem było wykonać 3 takie same główki. Nasz Zespół został poinformowany, że będziemy oceniane zarówno grupowo, jak i indywidualnie. Te zasady zostały określone na samym początku, kiedy gala finałowa została zaplanowana stacjonarnie w Paryżu.


W tamtym momencie co oceniałaś, że sprawi Ci największą trudność?

Myślałam że najtrudniejsze będzie zmieszczenie się w czasie czyli w 35 minutach.


Jak wyglądała Twoja codzienność od momentu, gdy zdecydowałaś, że podejmiesz się tego wyzwania?

Od stycznia ćwiczyłyśmy cały czas tę samą fryzurę! Pamiętam, że główki treningowe po prostu się mnożyły. Nie skłamię, jeśli powiem, że w pewnym momencie miałam ich już tysiące. (USUNĘŁABYM to zdanie) W moim salonie za każdym razem, gdy otwierałam szafkę, wypadała z niej jakaś główka.

Jeździłyśmy do swoich salonów. Regularnie bywałam w Krakowie, u Pauliny Serwin i Elżbiety Zwierz które również zdobyły piękne miejsca 3 i 4 w naszej konkurencji.  W Rumii u naszej trenerki Joanny Jakóbek. Trenowałyśmy też  w Olsztynie u Prezydenta OMC Andrzeja Matrackiego. Na wszystkie zjdazdy przyjeżdżała również druga z trenerek Kamila Janecka -Skalska.Ten czas był magiczny


Wyobrażam sobie, że moment w którym dowiedziałyście się, że Mistrzostwa Świata będą zorganizowane online, był dla Was bardzo stresujący!

Zgadza się! Zrobiło się nam przykro, że nie będzie wyjazdu do Paryża. Bałyśmy się , że całe przygotowania poszły na marne.To była jedna wielka niewiadoma.  Później na szczęście podbudowywały nas nasze trenerki. My same także wzajemnie się wspierałyśmy. Stwierdziłyśmy, że skoro powiedziałyśmy A to powiedzmy też B! To wynika z siły naszych charakterów! Uwielbiamy wyzwania, więc kontynuowałyśmy treningi! Nie dyskutowałyśmy z tym, Okazało się, że będziemy trenować online! W pewnym momencie stało się dla nas oczywiste, że łączymy    Łączyłyśmy się z trenerkami online. W tym okresie cały świat niejako przeniósł  stanął na głowie i przeniósł się do świata wirtualnego, więc zrobiłyśmy to samo! Wszystkie dziewczyny były online i nasze trenerki były dla nas dostępne online. To było ciekawe doświadczenie rozmawiać i widzieć się mimo tego , że nie wolno nam było się przemieszczać.


W jakiej formie musiałyście oddać prace finałową?

Oprócz strzyżenia i koloryzacji na główce został wykonany profesjonalny makijaż. Manekiny zostały przyozdobione pięknymi strojami które na miejscu jeszcze podrasowywaliśmy oraz zostały wykonane profesjonalne zdjęcia.


Moment oddania główki był z pewnością trudny?

Oj tak! Samo farbowanie trwało 2 dni a strzyżenie kilka godzin. Widziałyśmy, że od tego zdjęcia zależy wszystko, więc zależało nam, żeby było ono idealne.


Dlaczego zdecydowałaś się na wykorzystanie farb MATRIX przygotowując swoją zwycięską główkę? 

Matrix bardzo rozszerzył swoją paletę barw o koloryzację SoColor Cult, która ma nieograniczone możliwości! Z mojej perspektywy te odcienie naprawdę niesamowicie się przydają przy takich awangardowych szaleństwach jakie bardzo uwielbiam. Jako Edukatorka Matrix doskonale znam produkty do koloryzacji i byłam pewna, że bardzo przyspieszy  nam pracę, ponieważ podczas spłukiwania kolorów nie mieszają się one ze sobą. Jest to bardzo istotne przy takich awangardowych kolorach. Oprócz mnie, koloryzacji Matrix używa również jedna z naszych trenerek,  kolory bardzo się spodobały reszcie załogi. Tak więc wybór produktów był oczywisty.


Kasiu! Serdecznie gratulujemy Ci zwycięstwa! Jesteśmy z Ciebie dumni, a naszych Klientów zapraszamy na Twoje szkolenia!

 

#MATRIXJESTESMYZWAMI